• Dżemy

Dżemy bez cukru białego, naturalne konfitury oraz inne przetwory owocowe są sposobem na zamknięcie darów lata w słoikach na jesień i zimę. W naszej ofercie znajdziesz kompozycje, po które możesz sięgać bez obaw. Nie zawierają sztucznych dodatków i klasycznego cukru, z wysoką zawartością owoców i o doskonałym smaku oraz zapachu zachęcają do spróbowania. Poznaj naszą kompletną ofertę owocowych przetworów, również w wersji EKO i zapewnij sobie słodkie dodatki do dań różnego typu.

Aromatyczne konfitury, powidła i dżemy bez cukru

Wśród powideł, konfitur oraz dżemów w naszym sklepie trudno szukać niezdrowych propozycji. Wyselekcjonowane produkty od sprawdzonych wytwórców nie zawierają sztucznych dodatków - barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku i zapachu, a także tuczącego syropu glukozowo-fruktozowego. Dżemy bez cukru bazują na naturalnie zawartym w owocach cukrze, albo też jego naturalnych, zdrowszych substytutach. W zależności od owocu, z którego zostały przygotowane, mogą mieć bardzo zróżnicowane składniki odżywcze. To zarówno owoce znane z polskich ogrodów i sadów, jak i kilka propozycji nieco bardziej egzotycznych. Dopełnieniem oferty są dżemy z dodatkiem superfoods, które tworzą wyjątkowe kompozycje smakowe.

Bogactwo składników odżywczych w zdrowych konfiturach

Konfitury, dżemy czy powidła są źródłem naturalnie występujących w owocach witamin, minerałów i błonnika. Jednak to nie koniec listy dobroczynnych składników. Wysoka zawartość owoców w produktach, jakie Ci oferujemy, gwarantuje również doskonałe walory smakowe i odżywcze. W większości przypadków dżem z określonego rodzaju owoców ma podobne właściwości, co surowe owoce. I tak na przykład spożywanie wysokiej jakości dżemu wiśniowego, podobnie jak samych wiśni może wspomóc organizm w profilaktyce miażdżycy, stanów zapalnych, a także regulować pracę serca oraz układu krwionośnego.

Apetyczne rodzime owoce prosto ze słoika

W naszym asortymencie dżemów i innych owocowych przetworów znajdziesz produkty wykonane z dobrze znanych owoców, które można uprawiać na terenie polski. To wyjątkowo cenna czarna porzeczka, wspomniana już wiśnia, malina, truskawka, jagoda czy śliwka. Przygotowane z owoców konfitury, powidła i dżemy niejednokrotnie bazują na tradycyjnej recepturze, gdzie biały cukier został zastąpiony cukrem trzcinowym lub zdrowymi zamiennikami. Produkty BIO to gwarancja najwyższej jakości, owoców z upraw ekologicznych w warunkach naturalnych.

Odrobina egzotyki na wyciągnięcie ręki

Jeżeli lubisz bardziej egzotyczne smaki, również wśród dżemów i konfitur w Fiia znajdziesz coś dla siebie. Proponujemy Ci na przykład aromatyczną konfiturę z ananasa, z dodatkiem soku z jabłek oraz naturalnych pektyn jako substancji żelującej. Świetnym dodatkiem będzie także pomarańczowa konfitura spełniająca założenia clean label, bez żadnych zbędnych dodatków, idealnie podkreślająca aromat tego cytrusa. Jagoda kamczacka w słoiku to gratka dla miłośników zdrowego odżywiania, zawiera bowiem jedynie owoce i niewielki dodatek soku jabłkowego.

Kompozycje owocowe dla Twojego zdrowia

Witaminy, minerały oraz inne cenne roślinne składniki są dla Ciebie łatwo dostępne dzięki dżemom i innym przetworom. Możesz z nich korzystać na różne sposoby, nie tylko jako słodki dodatek do pieczywa. Mogą być nadzieniem do naleśników, elementem wypieków różnego typu czy dopełniającym kompozycję elementem wykwintnych dań obiadowych. Sprawdź naszą ofertę konfitur, dżemów i powideł i wprowadź do diety swojej oraz rodziny wysokiej jakości owoce w niezwykle wygodnej formie.