• Mieszanki na Gofry i Naleśniki

Mieszanki na gofry i naleśniki to wygodna propozycja dla osób lubiących przygotowywać szybkie, smaczne i zdrowe posiłki. Odpowiednie proporcje poszczególnych składników po dodaniu najczęściej jedynie mleka lub wody i wymieszaniu tworzą ciasto o doskonałej konsystencji. Wybór wśród sprawdzonych propozycji najwyższej jakości, również z surowców pochodzenia ekologicznego, pozwala na zaspokojenie potrzeb osób chcących odżywiać się zdrowo czy będących na szczególnych dietach.

Gotowe mieszanki na gofry i naleśniki

Sprawdź nasze gotowe mieszanki na gofry i naleśniki, dzięki którym w szybkim czasie możesz przygotować smaczne i zdrowe dania. Są doskonałe dla dzieci, w szczególności w sytuacji konieczności stosowania diety bezglutenowej, eliminacyjnej czy wegańskiej. Wśród suchych mieszanek znajdziesz również naleśniki z probiotykami bogate w ciekawe dodatki nadające im wyjątkowego smaku, aromatu i koloru. Naleśniki i gofry w naszej ofercie to nie tylko propozycje z mąką pszenną, mamy szeroki wybór mieszanek bazujących na innych ziarnach czy kaszy.

Bezglutenowe i wegańskie gofry oraz naleśniki

Uczulenie na gluten, jego nietolerancja lub po prostu wykluczenie z diety nie musi oznaczać rezygnacji z dań mącznych. Podobnie weganie mogą korzystać z surowców dobrze zastępujących w potrawach surowce odzwierzęce. Samodzielne przyrządzenie bezglutenowych lub wegańskich naleśników albo gofrów nie należy do łatwych, jednak gotowe mieszanki upraszczają znacznie cały proces. Idealnie dobrane proporcje różnych naturalnie bezglutenowych mąk, na przykład ryżowa, owsiana czy gryczaną, a także naturalne substancje słodzące czy składniki wiążące zastępujące jajka i mleko sprawiają, że naleśniki i gofry mają świetną strukturę i niepowtarzalny smak.

Zdrowe propozycje - naleśniki z probiotykami i naturalnymi dodatkami

W naszej ofercie znajdziesz także nieco bardziej wykwintne propozycje na ciasto naleśnikowe czy gofrowe. Producenci zdrowej żywności dodają bowiem do niektórych mieszanek szczególnie dobre składniki, podnoszące nie tylko walory smakowe, ale również prozdrowotne. Przykładem mogą być naleśniki z probiotykami, które mogą sprawdzić się doskonale w diecie dzieci czy osób mających problem z odpornością organizmu. Kolorowe naleśniki z dodatkami w cieście, które wzbogacają w naturalny sposób smak, mogą być także atrakcją dla dzieci podczas posiłków.

Mieszanki nie tylko z mąką pszenną

Zdrowe ciasto na naleśniki albo gofry wcale nie musi być ciągle takie samo. Warto spróbować różne możliwości, które dostępne są na wyciągnięcie ręki dzięki dostępnym w sprzedaży mieszankom. Nie musisz eksperymentować z proporcjami poszczególnych rodzajów mąki oraz dodatkami, masz do dyspozycji sprawdzony produkt ze szczegółową instrukcją przyrządzenia. W gotowych mieszankach możesz znaleźć mąki pszenne, w tym pełnoziarnistą, owsiane, ryżowe, kukurydziane, z amarantusa, a także tapiokę, kakao czy naturalne substancje słodzące. Takie bogactwo składników pomaga dostarczać różnorodne substancje odżywcze w naturalny sposób.

Szybko i zdrowo

Gotowa mieszanka do przygotowania naleśników najczęściej może służyć również do upieczenia smacznych gofrów. Szczegóły sprawdź na jej opakowaniu. Opakowania mieszanek są najczęściej przeznaczone na kilka porcji. W zależności od produktu mieszankę zwykle wystarczy wsypać do wysokiego naczynia, dodać wskazaną na opakowaniu ilość wody albo mleka oraz wymieszać na gładko. Proces smażenia lub wypiekania zwykle nie różni się od klasycznego. W razie wątpliwości sięgnij do instrukcji na opakowaniu.