• Roślinne zamienniki mięsa i jajek

Roślinne zamienniki mięsa i jajek są coraz chętniej wybieranym produktem. Rośnie zainteresowanie propozycjami wegańskimi z uwagi na powszechność stosowania diet wykluczających spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli lubisz korzystać z idealnie skomponowanych pod kątem smaku i aromatu propozycji, dzięki którym przygotujesz zdrowe i naturalne dania, sprawdź naszą ofertę. To gama produktów pozwalających na urozmaicenie codziennego jadłospisu, wzbogacenie go o roślinne białka, błonnik, witaminy i minerały.

Zdrowe roślinne zamienniki mięsa i jajek

Naturalne roślinne zamienniki mięsa i jajek to doskonała propozycja dla osób stosujących dietę wegańską i wegetariańską. Sprawdzają się również w przypadku różnego rodzaju sposobów odżywiania, w których białko zwierzęce musi być ograniczone. Pomagają w dostarczeniu do organizmu niezbędnego budulca - aminokwasów, bez których codzienne funkcjonowanie mogłoby być utrudnione. Popularne surowce takie jak soja i inne rośliny strączkowe, a także tapioka czy wybrane zboża wraz z naturalnymi dodatkami, przyprawami pozwalają na tworzenie kompozycji zastępujących kotlety, gulasze czy nawet jajka.

Doskonała kompozycja białka roślinnego i dodatków

Sporym problemem dla wielu osób chcących stosować bezmięsną dietę, jak również jej wariant roślinny, jest jej właściwe zrównoważenie i urozmaicenie. Dobra podaż wszystkich niezbędnych do życia i zdrowego funkcjonowania organizmu składników jest ciężka do osiągnięcia. Proponowane przez nas zamienniki mięsa i jajek są produkowane z naturalnych, wegańskich składników. Ich kompozycja zapewnia nie tylko doskonały smak, ale także świetną konsystencję produktu. Z powodzeniem zastępuje mięso czy jajka w szczególności osobom, które chciałyby zjeść produkty przypominające klasyczne mięsne dania, ale z określonych względów nie mogą.

Aromatyczny gulasz wegański

Jedną z naszych propozycji są łatwe w przygotowaniu gulasze wegańskie z tak zwaną "czystą etykietą". Dodatek wody i oliwy pozwala na przyrządzenie obiadu nawet w 10 minut. Wersja klasyczna, nawiązująca do węgierskiego przysmaku, a także curry czy grzybowa to doskonały skład i wyjątkowy aromat. Produkty obok klasycznych składników odżywczych zawartych w gulaszu, czyli protein i błonnika zawierają również probiotyki. To dzięki nim możesz zadbać o florę bakteryjną układu trawienia, spożywając przygotowane już danie.

Wegeburgery, czyli smacznie i zdrowo

Osoby spragnione dań typu fast food w odmienionej, wegańskiej wersji, docenią z pewnością świetne burgery bezmięsne. Prosta mieszanka służąca do przygotowania aromatycznych kotletów pomoże w skomponowaniu świetnego posiłku. To naturalne składniki dobrze doprawione, które można spożyć w postaci burgerów, klopsików, dodatków do zapiekanki czy innych form, w których w klasycznych wersjach wykorzystuje się mięso mielone. Dostarczają nie tylko białka, ale również błonnika.

Wegańska kuchnia we włoskim stylu

Podobną do burgerowego wegańskiego miksu jest roślinny zamiennik mięsa do dań włoskich. To niezastąpiony składnik sosu spaghetti, lasagne czy innych śródziemnomorskich propozycji w wersji wege. W połączeniu z pastą - makaronem różnego typu, oliwą extra virgin czy dodatkiem świeżych warzyw może tworzyć świetne aromatyczne dania.

Roślinny zamiennik jajek zawsze pod ręką

Chcesz używać jajek i mieć pewność, że przy ich produkcji nie ucierpiała żadna kura? Możesz wybrać wegańskie "jajka", czyli roślinną mieszankę zastępującą ten produkt w doskonały sposób. Zawsze świeży, gdyż jego termin przydatności do spożycia nie jest tak ograniczony jak prawdziwe jajka świetnie sprawdza się jako ich alternatywa.