• Przekąski warzywne

Przekąski warzywne są doskonałą propozycją na lekkie małe posiłki pomiędzy głównymi daniami, dzięki którym można zaspokoić chwilowy głód. Naturalne, zdrowe, niskokaloryczne - te cechy można przypisać gotowym produktom warzywnym z naszego sklepu. Dzięki dobrej kompozycji smakowej, niejednokrotnie wynikającej z połączenia z owocami czy zbożami przekąski są lubiane również przez dzieci. Będą świetną alternatywą dla chipsów, paluszków czy innych snacków.

Gotowe przekąski warzywne dla każdego

Zrównoważona dieta powinna zawierać przynajmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Drobne, odpowiednio dobrane przekąski warzywne pomagają w codziennym osiąganiu tej liczby. Ich najczęściej dosyć skoncentrowany skład, dzięki zastosowaniu warzyw i owoców liofilizowanych czy suszonych, a także wyciągów czy soków pozwala na dostarczenie cennych składników w kompaktowej formie. Mogą być to przekąski dedykowane dzieciom, które często ciężko jest przekonać do jedzenia klasycznych warzyw. Także zdrowe chrupki będą idealne dla dużych i małych koneserów. Grunt to naturalny dobrze skomponowany smak i krótka lista składników zgodnie z zasadą clean label.

Odpowiednie dla dzieci

Dieta dzieci, w szczególności tych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym bywa dużym wyzwaniem. Maluchy mają już wykształcone upodobania, które ciężko jest nagiąć dla potrzeb zdrowej i zbilansowanej diety. Proponujemy Ci "sprytne" przekąski, które w lubianej przez dzieci postaci mogą dostarczyć do organizmu niezbędnych składników, jednocześnie oswajając dziecko z nie do końca lubianymi smakami. Wyjątkowo cenny w diecie burak może być odczarowany przez dodatek kwaskowej czarnej porzeczki, zamieniając nie zawsze lubiane warzywo w smaczne żelki. Podobnie sprawa wygląda z kompozycją marchewki z brzoskwinią czy dyni z truskawkami. Dodatek spiruliny w batonikach - żelkach Głodny Wilk wzbogaca wartości odżywcze produktu, czyniąc go przekąską z rodzaju super foods dla dzieci, lubianą także przez dorosłych.

Bezglutenowe chrupiące propozycje

Wielbiciele chrupania zwykle zdają sobie sprawę z tego, że tłuste chipsy, słone paluszki czy krakersy niekoniecznie zaliczają się do elementów zdrowej i zrównoważonej diety. Można jednak zamienić je na zdrowsze odpowiedniki, również apetycznie chrupiące. Podobnie jak większość chipsów nie zawierają glutenu, mogą być stosowane przez osoby z nietolerancją tego składnika. Dodatek różnych zbóż z ekologicznych upraw czyni taką przekąskę wyjątkowo smaczną i zdrową.

Dopracowany smak i naturalny skład

Każda z proponowanych przez nas warzywnych przekąsek ma krótką i prostą listę składników. Dobieramy produkty tak, aby były zgodne z zasadą czystych, wolnych etykiet. Artykuły nie zawierają sztucznych dodatków - barwników i aromatów syntetycznych, konserwantów, chemicznych polepszaczy smaku. Kompozycja składników decyduje o doskonałym smaku i właściwościach każdej przekąski, a ekologiczne uprawy dla produktów BIO gwarantują najwyższą dostępną jakość. Wygodne w przenoszeniu niewielkie opakowania stanowią zwykle porcję produktu, łatwą do spożycia na spacerze, w szkole czy podczas przerwy w pracy.

Siła zdrowych dodatków w przekąskach

O zdrowych właściwościach przekąsek z naszego sklepu mogą decydować detale. Świetne wartości odżywcze zastosowanych warzyw i owoców - moc witamin, minerałów czy białka, błonnika i antyoksydantów może być wzmocniona przez dodatki takie jak spirulina. Te sproszkowane algi to dawka witamin, minerałów oraz cenne źródło białka, dlatego po nasze przekąski chętnie sięgają także osoby aktywne fizycznie.