• Lizaki bez cukru

Lizaki bez cukru stanowią współczesną odpowiedź na popularne cukrowe lizaki, które choć chętnie wybierane przez dzieci, nie są dobre dla zdrowia ich jamy ustnej. Nie różniąc się praktycznie niczym w smaku, formie czy konsystencji pomagają w przeciwdziałaniu próchnicy. Naturalne smaki owoców, bez sztucznych aromatów i barwników słodzone są substancjami roślinnymi. Lizaki dostępne są także w wersji musującej, o smaku coli czy wzbogacone witaminami i minerałami.

Funkcjonalne lizaki bez cukru - wsparcie w walce z próchnicą

Nowoczesne i naturalne lizaki bez cukru dostępne w naszej ofercie zawierają substancje słodzące o roślinnym pochodzeniu. Bez względu na to, czy jest to cukier brzozowy, czyli ksylitol, wyciąg z liści stewii zawierający glikozydy stewiolowe, czy też izomalt pozyskiwany z buraków cukrowych, mają właściwości przeciwdziałające rozwojowi próchnicy, nie będąc pożywką dla bakterii ją powodujących. Dzieci z chęcią próbują atrakcyjnych smakowo lizaków, przy okazji dzięki produkcji śliny oczyszczają jamę ustną.

Naturalnie owocowe smaki bezcukrowych lizaków

Bogaty wybór lizaków bez cukru od sprawdzonych producentów to różnorodne smaki, najczęściej owocowe. Jabłko, pomarańcza, jagoda, malina, wiśnia czy truskawka to tylko kilka z wielu możliwości. Nie są to sztuczne aromaty i barwniki, tylko naturalne składniki. Lizaki mogą zawierać owoce i soki, a także inne składniki pochodzenia roślinnego. Kompozycje smakowe sprawdzają się świetnie zarówno dla mniejszych, jak i większych użytkowników. Informacji o przeznaczeniu wiekowym danego produktu szukaj na opakowaniu.

Ręcznie robione lizaki hitem dla małych i dużych

Słodycze typu handmade są zawsze popularne, bez względu na ich jakość. Jednak produkty dostępne w naszym sklepie cechują się najlepszymi składnikami i doskonałą kompozycją smaków. Lizaki bez cukru wykonywane ręcznie to dodatkowo ciekawa, niepowtarzalna zapleciona forma zachęcająca do spróbowania. Wielkość bezcukrowych słodyczy dostosowana jest nawet do najmłodszych, ale ze smakiem sięgają po nie nawet dorośli. To produkty wegańskie, bez laktozy, mleka czy glutenu, dlatego mogą służyć również osobom mającym alergie na te surowce. Nie dostarczają dużej ilości tak zwanych pustych kalorii, a prawidłowo spożywane pomagają w profilaktyce próchnicy.

Musujące lizaki bez cukru o smaku coli

Niemal każdy lub smak niezbyt zdrowego, ciemnobrązowego napoju gazowanego. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Warto dać im zdrową alternatywę w postaci lizaków o smaku coli, które dodatkowo mogą być musujące. To połączenie z pewnością Ci się spodoba, a Twoje dziecko być może nie będzie chciało sięgać po napój. Lizaki bez cukru mają doskonały smak i aromat, jednak w przeciwieństwie do gazowanego napoju nie zawierają kofeiny czy niekorzystnych dla zdrowia białego cukru i kwasów. Te artykuły świetnie zastępują również klasyczne kolorowe lizaki na bazie cukru.

Witaminy i minerały w lizakach - suplementach diety

Dobrym rozwiązaniem, w szczególności dla niejadków są słodycze stanowiące jednocześnie cenne suplementy diety. W naszej ofercie możesz znaleźć lizaki zawierające kompleks witaminowy połączony z cennymi minerałami. Wybrane produkty są nawet polecane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, co jedynie potwierdza ich pozytywny wpływ na zdrowie zębów. Pamiętaj jednak, by lizaki tego typu były spożywane zgodnie z zaleceniami, w szczególności tymi dotyczącymi maksymalnej dziennej ilości zjedzonych słodyczy. Sprawdź bogactwo możliwości i wybierz najlepsze dla swoich potrzeb lizaki w naszym sklepie.