• Batony owocowe

Batony owocowe mogą stanowić niezwykle przydatny składnik codziennej diety. Idealnie sprawdzają się jako zdrowe słodkie przekąski, choć bardzo często nie zawierają ani grama dodatkowego cukru, poza tym naturalnie występującym. Produkty bezglutenowe, idealne dla wegan, a także te z dodatkiem czekolady, orzechów, zdrowych ziaren - możliwości jest wiele. Batoniki z owoców mogą być naturalnymi energetykami, bogatym źródłem protein czy błonnika oraz licznych składników mineralnych.

Naturalne batony owocowe

Proponowane w naszym sklepie batony owocowe to maksymalnie prosty, zdrowy skład i świetna funkcjonalność. Batoniki przygotowane najczęściej z suszonych owoców różnego rodzaju, a także innych naturalnych składników dostarczają dużej dawki energii, białka, błonnika oraz witamin i minerałów. Wygodna forma o niewielkiej wadze mieści się w torebce, plecaku czy kieszeni. To szybka przekąska w razie głodu czy spadku energii do działania - sprawdza się doskonale. Sprawdź nasze propozycje batonów z serii BeRAW Purella, BIO Helpa, Celiko, Zmiany Zmiany, Topicks BIO, Listek Porcja Dobra czy Protein Cerea i rozkoszuj się skoncentrowanym smakiem owoców, orzechów, czekolady czy zdrowych nasion.

Najlepsze batoniki w 100% owocowe

Osoby lubiące mieć składniki diety pod pełną kontrolą, a także po prostu wielbiciele prostoty i naturalnych owoców z pewnością docenią doskonałe batoniki przygotowane w stu procentach z owoców. To kompozycje bazujące na owocach idealnie nadających się do tworzenia batonów, na przykład ananasa z marakują, które nie wymagają dosładzania. Batonik jest prosty w składzie, smaczny i skutecznie dostarcza sporej dawki energii oraz błonnika. W pełni zgodny z zasadą clean label, bez sztucznych dodatków, konserwantów, cukru, substancji zapachowych czy smakowych.

Bez glutenu

Wśród naszych batonowych propozycji znajdziesz również produkty oznaczone certyfikatem gluten free. Czyste owocowe batony nie zawierają w składzie produktów z glutenem, jednak to te z certyfikatem przygotowywane są w zakładach niewykorzystujących glutenu, zatem nie mają jego nawet śladowych ilości. To doskonała wiadomość dla osób z celiakią czy silną nietolerancją glutenu - batoniki z owoców są w zasięgu ręki.

Naturalne kompozycje z proteinami

To, czego wiele osób szuka w batonikach owocowych to dobre źródło wybranych składników odżywczych. Pod tym właśnie kątem powstają całe serie batonów, które dzięki starannie dobranym kompozycjom zdrowych, a często przy okazji ekologicznych składników dostarczają cennych składników diety. Wybór orzechów, funkcyjnych nasion, produktów typu superfoods, a także naturalnego surowego kakao czy czekolady tworzy ciekawą kompozycję zarówno pod kątem smakowym, jak i funkcjonalnym. Idealne dla osób aktywnych fizycznie, sportowców, czy po prostu tych, którzy w szczególny sposób dbają o właściwie zbilansowaną i zróżnicowaną dietę.

Solidna dawka energii z batonem owocowymi

Nie ulega wątpliwości, że owoce w postaci batonu stanowią sporą dawkę energii. Umiejętne dobranie składników takich naturalnych słodkości pozwala dostarczyć jednocześnie innych poza węglowodanami cennych substancji. Batony energetyczne przygotowane z owoców, ale także orzechów, zdrowej porcji czekolady czy migdałów przydadzą się w sytuacjach, gdy zaczyna brakować sił, a głód staje się coraz bardziej doskwierający. Dużą zaletą tego typu batoników jest fakt, że na stosunkowo długo pozostawiają uczucie sytości, a jednocześnie szybko zaspokajają pierwszy głód.