• Superfoods

Superfoods są wyjątkowymi naturalnymi składnikami diety, nieprzetworzonymi, które potrafią dostarczyć dużą ilość cennych składników odżywczych nawet w niewielkiej porcji, mają pozytywny wpływ na organizm. Mogą być to owoce, suszone korzenie, części zielne roślin nie tylko z egzotycznych części świata, ale również rodzimych, dobrze znanych w Polsce. Sprawdź naszą pełną ofertę w postaci gotowych do spożycia suplementów diety czy przekąsek, dzięki którym w przyjemny sposób uzupełnisz swoją dietę.

Superfoods - zdrowie skondensowane w naturalnych składnikach diety

Superżywność, czyli właśnie z angielskiego superfoods, jest stosunkowo szeroką grupą produktów. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie znalazły się jedynie starannie wyselekcjonowane produkty o pewnym pochodzeniu i najlepszym wpływie na Twoje zdrowie. To zarówno egzotyczne składniki diety, jak i produkty pochodzenia rodzimego, o których być może nawet nie wiesz, że kryją w sobie skarbnicę cennych składników odżywczych. Możesz sprawdzić wygodne suplementy diety, lekkie przekąski, a także zioła, dzięki którym Twój jadłospis stanie się bardziej urozmaicony.

Egzotyczne propozycje i nowe spojrzenie na polską superżywność

Wśród podbijających od kilku lat rynek zdrowych produktów uzupełniających dietę znajduje się sporo egzotycznych propozycji. To na przykład nasiona chia, jagody acai, camu camu czy maqui, Ashwagandha, a także tropikalna moringa czy miechunka peruwiańska. Dostarczają najczęściej pokaźną dawkę witamin, antyoksydantów, a także substancji mineralnych oraz błonnika. Mogą być również naturalnym źródłem kofeiny jak guarana. Jednak wśród produktów typu superżywność można znaleźć z powodzeniem także bardziej popularne surowce, na przykład kurkumę, kakao czy nasiona kakaowca. Wśród bardziej rodzimych produktów odszukasz łuski babki lancetowatej, czarnuszkę, mieszanki ziół czy pochodzącą z Azji, ale popularną również w Polsce morwę białą.

Suplementy diety, czyli superfoods w kapsułce lub proszku

Jeżeli nie przepadasz za którymś z produktów z kategorii superżywności, ale chcesz korzystać z jego właściwości, być może dobrym rozwiązaniem będzie dla ciebie naturalny suplement diety zawierający ten składnik. Wygodna w użyciu propozycja w postaci proszku albo gotowych kapsułek pomoże Ci w szybki sposób uzupełnić dietę o cenne składniki. Sprawdź na przykład sproszkowany baobab, macę, lucumę czy chlorellę.

Zdrowe przekąski na bazie superżywności

Warto poszerzać swoje horyzonty smakowe, gdyż wiele produktów z kategorii superfoods może okazać się ciekawym dodatkiem czy przekąską. Suszone jagody różnego rodzaju nie muszą występować w postaci sproszkowanej, dostępne są także w formie przekąski. Probiotyczne ciastka z jagodami na bazie naturalnych surowców, bez cukru czy barwników to także świetna propozycja. Chcesz znaleźć zdrowszy odpowiednik czekolady? Spróbuj chrupiących kruszonych ziaren kakaowca, również w połączeniu z naturalnie słodkimi owocami morwy białej.

Funkcyjne zioła i suplementy w codziennej diecie

Wiele produktów w tej kategorii świetnie sprawdza się również jako element mieszanek ziołowych czy dodatek do posiłków. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz również gotowe do zaparzania saszetki, które wspierają organizm w różnych sytuacjach. Część artykułów określanych jako superżywność nadaje się dla diabetyków dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu, a także dla osób cierpiących na celiakię. Mogą regulować trawienie, stanowić naturalny słodzik bez cukru czy wspomagać działanie układu odpornościowego.