• Kategorie
  • Szukaj
  • Zdrowe słodycze

Zdrowe słodycze wbrew pozorom istnieją! Choć w świadomości wielu osób słodkości nie należą do szeroko pojętego "healthy food", odpowiednie podejście do słodyczy sprawia, że bez obaw można stosować je nawet w codziennej diecie. Poznaj dostępne w naszej ofercie słodkości bez klasycznego białego cukru, naturalne niskokaloryczne propozycje czy bogate w błonnik, witaminy i minerały kompozycje. Wybierz mądrze i pozwól sobie na urozmaicenie diety swojej czy najbliższych Ci osób.

Apetyczne i zdrowe słodycze

Niemal każdy ma ochotę od czasu do czasu na "małe co nieco". Warto w takiej sytuacji sięgać po zdrowe słodkie przekąski, które są naturalne i wartościowe. Mogą być to produkty dedykowane dla określonej grupy osób, na przykład alergików, diabetyków czy ludzi chcących zrzucić nadmiarowe kilogramy. Słodycze zawierające bakalie czy orzechy sprawdzają się doskonale dzięki bogactwu błonnika, zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów. Dedykowane produkty dla dzieci nie muszą być przepełnione cukrem, wśród naszych propozycji znajdziesz również artykuły świetnie sprawdzające się dla najmłodszych.

Doskonałe słodkości dla osób o szczególnych potrzebach żywieniowych

Naturalne słodycze mogą bazować na surowcach BIO, dzięki czemu masz gwarancję ich doskonałej jakości. Jest istotne w szczególności w sytuacjach, gdy chcesz je podać dzieciom lub osobom borykającym się z określonymi problemami zdrowotnymi. Sprawdź, jakie słodycze w naszym asortymencie są produktami bezglutenowymi czy też niezawierającymi laktozy. Poznaj również szeroką gamę słodyczy bez cukru oraz o obniżonej kaloryczności, na przykład niskotłuszczowych. To doskonałe propozycje dla diabetyków czy odchudzających się osób.

Pozwól sobie na coś słodkiego mimo diety

Wiele restrykcyjnych diet nie pozwala na spożywanie klasycznych słodyczy, jednak ich zdrowa wersja może być dopuszczalna. Jeżeli słodycze są niskokaloryczne i nisko lub beztłuszczowe, mogą być elementem uatrakcyjniającym liczne jadłospisy. Sprawdź, które z naszych słodkości spełniają założenia Twojej diety i pozwól sobie na kilka chwil przyjemności.

Bakalie, orzechy i pestki w smacznej formie zdrowych słodyczy

Zdrowe batoniki, przekąski czy inne słodkości mogą zawierać wiele cennych składników. Bakalie i różnorodne suszone owoce, a także wiele typów orzechów, nasion oraz pestek to chętnie wykorzystywane dodatki do zdrowych słodyczy. Nie tylko nadają one ciekawą konsystencję, często dodatkową chrupkość produktowi, ale także w naturalny sposób dostarczają do organizmu błonnik, minerały, zdrowe tłuszcze, a nawet niezbędne witaminy.

Bez cukru, laktozy, glutenu czy z obniżoną zawartością tłuszczu?

Wiele ze słodkości zaliczanych do grupy zdrowych nie zawiera klasycznego cukru. To propozycje, w których zastosowano naturalne substancje słodzące. Warto zwrócić na to uwagę, aby nie zawierały sztucznych słodzików. W wyrobach tradycyjnie zawierających pochodne mleka mogą być stosowane jego zamienniki, by nadawały się do stosowania przez osoby z nietolerancją czy alergią na laktozę. Jesteś na diecie bezglutenowej albo chorujesz na celiakię? Słodycze bezglutenowe będą dla Ciebie idealne. Jeżeli musisz ograniczyć tłuszcze w diecie, postaw na produkty odtłuszczone lub niskotłuszczowe.

Postać zdrowych słodyczy też ma znaczenie!

Nasza oferta to nie tylko klasyczne cukierki czy czekolady. Masz szeroki wybór, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie. Zdrowe lizaki lub żelki z witaminami oraz sokami owocowymi to świetny sposób na swoiste przemycenie w dziecięcej diecie niektórych składników. Bezcukrowe niskokaloryczne karmelki albo eleganckie czekoladki to nie tylko dobry pomysł na deser, ale także ciekawa forma drobnego podarunku.