• Naturalne soki, napoje i wody

Zdrowe soki i woda powinny stanowić codzienny element zbilansowanej diety. Organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje od dwóch do nawet czterech litrów płynów na dobę, w zależności od pogody, stopnia wysiłku fizycznego, indywidualnych uwarunkowań oraz wielu innych czynników. Zadbaj o to, aby woda i soki pite przez Ciebie oraz Twoich najbliższych były zdrowe. Powinny pomagać w zachowaniu równowagi elektrolitów, a przy okazji mogą być źródłem witamin oraz minerałów.

Najlepsze zdrowe soki i woda? Sprawdź, co wybrać

Oferta zdrowych soków oraz wody na rynku jest wyjątkowo szeroka, dlatego wybór może nie być prosty. Warto kierować się nie tylko walorami smakowymi, ale przede wszystkim jakością i atutami zdrowotnymi. Klasyczne soki z warzyw i owoców mogą występować w wersji ekologicznej, BIO. Popularne soki NFC czy wyciskane, bez dodatków zgodne z zasadami "czystej etykiety" są świadomym wyborem wielu osób. Naturalne napoje funkcyjne, które korzystają z wyjątkowych zalet owoców, warzyw, ziół czy nasion to także świetna propozycja, którą uzupełniają dopracowane pod kątem składu aksamitne smoothie czy mleko BIO i napoje roślinne o zbliżonym charakterze.

Klasyczne soki z warzyw i owoców

Pierwsze, po co do picia sięga wiele osób, to woda lub sok owocowy. Sprawdź również nasze propozycje soków warzywnych lub złożonych kompozycji, które cechuje wyjątkowy smak i świetny skład. W zależności od produktu dodatek ziół, pestek czy wyciągów sprawdza się idealnie. Obok składu istotny jest także sposób wytwarzania soków, aby jak najmniej ingerował on w strukturę warzyw i owoców, zapewniając zdrowie zamknięte w butelce albo saszetce.

Postaw na soki wyciskane i NFC

Zgodnie z badaniami naukowców w większości wypadków świeże lub pasteryzowane wyciskane soki mają znaczącą przewagę nad produktami uzyskiwanymi z koncentratów. Skrót na soku NFC, czyli Not From Concentarte oznacza właśnie naturalny sok, nieuzyskiwany z rozwadnianych i najczęściej dosładzanych koncentratów. Osobną grupą prozdrowotnych napojów są kiszone soki, stanowiące bogactwo probiotyków, witamin i minerałów. Dobrym pomysłem będą także soki przecierowe czy bogate w owoce i warzywa smoothie.

Wyjątkowa woda wspierająca organizm w funkcjonowaniu

Woda stanowi podstawowy sposób na nawodnienie organizmu. Warto zadbać, aby była ona czysta, a najlepiej zawierała odpowiednią porcję minerałów. Wypróbuj wyjątkowe wody z kompleksami mineralnymi, które dzięki właściwemu odczynowi mogą nawet wspierać proces redukcji masy ciała. Trzymaj się jednak ich zalecanego dobowego spożycia, by nie doprowadzić do nadmiernego spożycia niektórych pierwiastków.

Pożywne owocowe i warzywne smoothie

Obok smacznych, bogatych często w wyczuwalne owoce, warzywa i naturalne dodatki smoothie warto zwrócić uwagę również na inne napoje. Smoothie z powodzeniem zastąpi różnorodne wymyślne koktajle owocowo-warzywne, stanowiące wyjątkową bombę witaminową. Jednak również naturalne energetyki, izotoniki czy tak zwane shoty wspierające detoks albo relaks sprawdzają się doskonale, korzystając z dobroczynnych składników typu superfoods.

A może bio mleko i jego zamienniki?

Nie sposób przy okazji szerokiego wyboru soków i napojów nie wspomnieć o produktach mlecznych. U nas możesz kupić mleko BIO od sprawdzonych producentów, pochodzące jedynie z certyfikowanych miejsc. Jeżeli wolisz produkty wegańskie lub bez laktozy, być może napój ryżowy, sojowy albo owsiany przyda się w wielu sytuacjach, w których zwykle sięga się po mleko. Poznaj pełną ofertę i wybierz produkty, które najlepiej wpisują się w Twoje potrzeby.