• Kasze BIO, kasze

Kasze BIO to propozycja zdrowych i apetycznych produktów sypkich, które idealnie wpisują się w założenia zdrowej diety. Kasze bezglutenowe, bez sztucznych dodatków, o wyłącznie naturalnym składzie to zbożowa baza dla posiłków o różnym charakterze. Mogą zawierać spore ilości błonnika, dobrze przyswajalnych witamin oraz minerałów. Sprawdź nasze propozycje kasz, które bez obaw możesz włączyć do jadłospisu o nawet bardzo zaostrzonym rygorze.

Jakie kasze BIO i klasyczne warto kupić?

Nasz sklep może Ci zaoferować zarówno popularne kasze spożywane tradycyjnie stosunkowo często, jak i bardziej nietypowe, ale wyjątkowo zdrowe propozycje. Są wśród nich propozycje bezglutenowe dobre szczególnie dla osób o specyficznych wymaganiach dietetycznych, najprostsze popularne smaki, kasze palone czy mieszanki o doskonałym smaku z dodatkiem nasion, suszonych warzyw, owoców, orzechów czy innych wzbogacających w naturalny sposób smak. Kasze klasyczne oraz BIO, z certyfikowanych ekologicznych upraw będą świetnym składnikiem zdrowej diety.

Kasze bezglutenowe idealne dla wymagających

Część z kasz w naszej ofercie jest w naturalny sposób bezglutenowych, opatrzonych dodatkowo odpowiednim oznaczeniem - certyfikatem. Dzięki temu nawet osoby cierpiące na celiakię czy nietolerancję glutenu mogą bez obaw je spożywać. Pełna smaku kasza gryczana, bogata w białko kasza owsiana, a może kasza jaglana? Każda z nich może być z powodzeniem łączona z produktami o smakach słonych, wytrawnych, jak i mlecznych, słodkich.

Proste smaki to podstawa

Główną częścią oferowanych przez nas kasz są te proste, jednoskładnikowe. To łuszczone, czasem też łamane ziarna wybranych zbóż. Kasze bez dodatków mają stosunkowo neutralny smak, dzięki czemu sprawdzą się w wielu spożywczych zastosowaniach. Te o ekologicznym pochodzeniu mają potwierdzoną najwyższą jakość i pochodzenie z czystych ekologicznie rejonów. Nawet w najprostszych połączeniach sprawdzą się doskonale. Kasza orkiszowa, jęczmienna, jaglana, gryczana czy kuskus są świetnym dodatkiem czy bazą do dań.

Aromatyczna kasza palona

Niektóre kasze, takie jak kasza gryczana mogą występować w wersji palonej. W tym procesie ziarna zyskują wyjątkowy aromat i dodatkowe właściwości poprawiające ich konsystencję. W naszym sklepie znajdziesz też różne rodzaje danego typu kasz, by Twój wybór był możliwie najszerszy. Decydując się na użycie kaszy wysokiej jakości do przyrządzania posiłków, masz świadomość możliwości skomponowania pełnowartościowych dań, mogących dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Kompozycje z kaszą bio dla smaku i zdrowia

Jeżeli chcesz pewnego urozmaicenia i szukasz pomysłu na przyrządzenie ulubionej kaszy, możesz kupić kompozycje kasz z dodatkami. To na przykład kasza kasztanówka z jagodami, bazująca na ryżu i mące kasztanowej, idealna pod kątem kompozycji smaku. Ma w składzie również inne dodatki. Popularna i szybka w przygotowaniu kasza kuskus może mieć dodatek suszonych pomidorów, które dodadzą daniu smaku, koloru i aromatu. Dodatki w kaszach zawierają cenne składniki odżywcze idealne do urozmaicenia diety.

Jak przyrządzić smaczną kaszę?

Sposoby na przygotowanie kaszy zależą od jej rodzaju. Większość z kasz wymaga obróbki termicznej przed podaniem, aby nadać im optymalną miękkość, świetny smak. Najlepiej stosować się dokładnie do instrukcji przyrządzania podanych na opakowaniu. Wybrane kasze, które po ugotowaniu mają być sypkie, będą lepsze, gdy zostaną przygotowane z dodatkiem niewielkiej ilości tłuszczu. Często doskonały smak udaje się uzyskać dzięki wcześniejszemu połączeniu z pozostałymi składnikami dania.