vEGGs i Omelette to 100% naturalne zamienniki jajek, które możemy użyć do pieczenia, gotowania i smażenia. Produkty te są idealne dla osób na diecie wegańskiej lub takich, które nie mogą spożywać jajek, ponieważ są uczulone na jajka lub mają na nie alergię. Czym są veggs? Jaki jest ich skład? I oczywiście, jakie są ich zalety? Zapraszam do lektury poniższego artykułu.

Spis treści
Czym są wegańskie zamienniki jajek i czym różnią się od Omelette?
Skład
Najciekawsze przepisy
Gdzie kupować?

Czym jest vEGGs i czym różni się od wersji Omelette?

vEGGs jest roślinnym zamiennikiem jajka, który idealnie nadaje się do łączenia składników. Jest wyprodukowany w 100% z naturalnych składników. To bardzo wygodny produkt, można go stosować intuicyjnie, ponieważ wystarczy odmierzyć ilość jajek, jaką się potrzebuje do przepisu, zmieszać proszek z wodą i patrzeć, jak całość zamienia się w bezglutenowe wegejajko. Jest to bardzo wygodny produkt, zaprojektowany optymalnie dla konsumenta. Stworzony jest tak, by było łatwo, miło i przyjemnie oraz korzystnie dla środowiska. Wszystko, co potrzebne otrzymujemy zapakowane w zestawie.

vEGGs opakowanie

W pudełku znajdziemy dwie miarki – większą na wodę i mniejszą na wegeproszek. Wystarczy tylko wlać do naczynia 50 ml wody (2 duże miarki), dodać 5ml proszku produktu(1 mała, płaska miarka), energicznie wymieszać za pomocą widelca lub ubijaka i odczekać 3 minuty. Twoje wegejajko jest już gotowe! Cały produkt, łącznie ze swoim opakowaniem jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że opakowanie jest biodegradowalne, zaś do wyprodukowania jednego wegejajka zużywamy mniej wody i energii niż do „wytworzenia” jajka kurzego.

TO TAKIE PROSTE!

Ponadto opakowanie jest bardzo ekonomiczne. Z jednego opakowania otrzymacie, aż 32 wegejajka! Produkt jest bardzo wygodny, może zawsze znajdować się w naszej podręcznej spiżarce. Nie musicie przechowywać produktu w lodówce. Możecie przygotować go tyle, ile aktualnie jest potrzebne. Jeśli chcecie zrobić jednoosobową ucztę, możecie proporcjonalnie zmniejszyć przepis, nawet jeśli potrzebne byłoby pół jajka. Produkt ma też dość długą datę przydatności, więc możecie kupić opakowanie i mieć je zawsze pod ręką.

Do czego możesz użyć vEGGs?

vEEGs możecie stosować wszędzie tam, gdzie do łączenia składników używacie jajek. Doskonale sprawdza się w ciastach, ciastkach, naleśnikach, racuchach, plackach ziemniaczanych, burgerach warzywnych, gofrach, kotletach mielonych, do panierek, klusek, makaronu domowego, leniwych czy ciasta na pierogi... Należy stosować tyle wegejajek, ile kurzych jaj przewiduje przepis. Jedno wegejajko objętościowo równe jest jednemu dużemu jajku kurzemu. Jednak nie zrobisz z nich jajecznicy czy omletu. Wegańskie jajko może być tylko elementem przepisu.

A czym w takim razie jest Omelette?

Omelette jest absolutną nowością! Jest odpowiedzią na Waszą potrzebę zjedzenia wegańskiej jajecznicy i omleta! Wegańskie Omelette to gotowa jajecznica, omlet lub inne danie jajeczne w proszku. Wspomniany produkt to roślinna, 100 % naturalna alternatywa dla jajek, dzięki której przyrządzicie pyszną wegańską jajecznicę, omlet, quiche, frittatę i inne jajeczne dania. Użyj Omelette także jako składnik naleśników, słodkich wypieków czy ciasta na pierogi.

Omelette to niezbędnik w każdej kuchni, nie tylko wegan i alergików. Opakowanie jest odpowiednikiem 15 wegejajek. Produkt nie zawiera glutenu i innych alergenów. Ponieważ ma dość długi termin przydatności, możemy je przechowywać i mieć zawsze pod ręką, gdy najdzie nas ochota na pyszną wegańską jajecznicę. Omelette przygotujecie równie łatwo jak klasyczne wegejajka. Wymieszajcie dokładnie 12 g proszku produktu(22 ml), dwie i pół łyżki wody (37 ml) oraz poł łyżeczki oleju (2,5 ml). Dodajcie ulubione dodatki i wlejcie zawartość na patelnię. To takie proste i przepyszne!

vEGGs omelette

Skład

vEGGs

102 g – RÓWNOWARTOŚĆ 32 JAJEK 100% naturalne składniki: tapioka (skrobia z manioku), mąka ziemniaczana, łuska babki jajowatej, inulina (błonnik z cykorii), substancja zagęszczająca: guma guar*, czarna sól himalajska Kala Namak**, barwnik naturalny: karoteny roślinne. *Guma guar jest całkowicie naturalnym wyciągiem z nasion krzewu guar. **Sól Kala Namak nadaje produktowi jajecznego zapachu.

Omelette

180 g – RÓWNOWARTOŚĆ 15 JAJEK 100% naturalne składniki: mąka z grochu, koncentrat białka grochowego, mąka z ciecierzycy, błonnik roślinny, ekstrakt drożdżowy, sól czarna himalajska, naturalne substancje zagęszczające: guma guar, guma ksantanowa, barwnik naturalny: karoteny roślinne, aromat naturalny.

Najciekawsze przepisy

Wybraliśmy dla Was trzy przepisy – według nas najciekawsze i najpyszniejsze ? Ale wegejajka możecie stosować do wszystkich przepisów, w których używa się jajek.

Brownie

Czas przygotowywania: 55 min

Składniki:
1 tabliczka wegańskiej lub zwykłej czekolady, najlepiej gorzkiej
3 wegejajka
2 łyżki ciemnego kakao
3 łyżki mąki, np. owsianej
1 łyżka oliwy lub oleju
1/3 szklanki mleka sojowego, innego roślinnego lub zwykłego
2 łyżki słodzika, np. erytrolu
1 łyżeczka cynamonu garść żurawiny i posiekanych orzechów włoskich
szczypta soli

Przygotowanie: W misce wyrabiamy vEGGs lub ubijamy lekko zwykłe jajka. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, czyli do garnuszka nalewamy gorącej wody, a czekoladę podzieloną na kawałki przekładamy do miseczki. Miskę wkładamy do wody i czekamy, aż czekolada się rozpuści. Następnie czekoladę i resztę składników dodajemy do jajek. Mieszamy. Masę przelewamy do foremki i na wierzchu posypujemy żurawiną. Pieczemy w 190 stopniach przez 40-45 min.

vEGGs w brownie

WEGAŃSKI KREM CYTRYNOWY (LEMON CURD)

Czas przygotowania: 30 minut

2 łyżki skrobi kukurydzianej
Cukier trzcinowy
1 szklanka gęstego mleka kokosowego
4 cytryny: sok oraz drobno starta skórka
2 łyżki oleju kokosowego
3 wegejajka

Sposób przygotowania:
1. Dodaj do garnka skrobię, mleko kokosowe i cukier trzcinowy wedle uznania. Dokładnie wymieszaj, a następnie dodaj sok i skórkę z cytryny. Gotuj, aż zgęstnieje, cały czas mieszając.
2. W osobnym naczyniu przygotuj 3 vEGGs według instrukcji na opakowaniu.
3. Zdejmij garnek z ognia i natychmiast dodaj vEGGs. Mieszaj aż do uzyskania jednolitej konsystencji i koloru.
4.Dodaj olej kokosowy i mieszaj jeszcze chwilkę dla uzyskania aksamitnego kremu. Używaj na wiele sposobów: jedz jako budyń, użyj jako kremu do ciasta, podawaj z naleśnikami itp.

deser z vEGGs

WEGAŃSKIE KROKIETY W PANIERCE Z CIECIERZYCY

Czas przygotowania: 45 minut

1 opakowanie PANCAKES Classic
1 opakowanie BURGER MIX
750 ml mleka roślinnego
1-2 cebule
500g kapusty kiszonej
Majeranek do smaku
2-3 vEGGs
Panierka z ciecierzycy (dostępna w sklepach)

Sposób przygotowania:
1. Ugotuj kapustę i pozostaw do ostudzenia.
2. W międzyczasie przygotuj BURGER MIX i usmaż go luzem na patelni. Gdy będzie już gotowy, dodaj pokrojoną w kostkę cebulę i jeszcze chwilę smaż.
3. Ostudzoną kapustę pokrój w drobne kawałki i zmieszaj z BURGER MIX. Dodaj szczyptę majeranku.
4. Przygotuj pożądaną ilość naleśników z dodatkiem mleka roślinnego (np. sojowego, owsianego lub ryżowego).
5. Na środku każdego z nich układaj farsz, boki składaj do środka i zawijaj w rulonik
6. Naleśniki panieruj w vEGGS i bułce tartej z ciecierzycy. Smaż na oleju.

Krokiety

Gdzie kupować?

Wiecie już, czym są wegejajka i Omelette i czym się różnią. Wiecie, że są bezglutenowe, odpowiednie dla wegan oraz osób z nietolerancjami pokarmowymi. Naturalne zamienniki jajek mogą ułatwić życie. Nie trzeba przechowywać ich w lodówce, mogą czekać w szafce i być zawsze do naszej dyspozycji. I na pewno zastanawiacie się, jak bardzo są drogie. Otóż nie, nie są drogie… cena jednego wegejajka jest o około 40 do nawet 60% niższa niż jajka kurzego! Sami byliśmy w szoku. Ceny zaczynają się od 14,99 za 32 jajka! 100% naturalne, roślinne wegejajka. Najlepiej kupujcie w dobrze znanych i zaufanych sklepach takich jak np. fiia.pl. Na koniec jeszcze szybka ściągawka, do czego najlepiej używać oryginalne wegejajka a do czego Omelette:

Infografika vEGGs

Życzymy smacznego i dużo radości w kreowaniu przepisów z wegejajkami w roli głównej w wersji podstawowej i w wersji Omelette!