Produkty bez cukru, a już szczególnie – słodycze - to coraz rzadszy okaz w tradycyjnym handlu. Cukier dodawany jest praktycznie do wszystkiego, niekoniecznie tam, gdzie byśmy się go spodziewali. Znajdziemy cukier chociażby w chlebie, w płatkach śniadaniowych, w sosach, w daniach gotowych, ketchupie czy musztardzie, w napojach, a nawet sokach i wodzie smakowej. Osoby, które chorują na cukrzycę lub po prostu chcą ograniczyć ilość cukru w diecie ze względów zdrowotnych, spotykają duże trudności, gdy próbują znaleźć na półce sklepowej produkty spożywcze, które nie zawierałby tej słodkiej substancji. Jeśli zsumujemy dawkę cukru, którą spożywamy codziennie nawet nie tykając słodyczy okaże się, że łatwo jest przekroczyć jego dzienną normę. Gdyby nie to, że na rynku jest coraz więcej słodyczy bez cukru, musielibyśmy je zupełnie wyeliminować z diety, by nie wprowadzić do naszej diety zbyt dużo cukru.

Spis treści:

Dlaczego warto po nie sięgnąć?
Propozycja dla osób na diecie
Idealne dla dzieci
Nasz asortyment

Dlaczego warto sięgać po słodycze bez cukru?

Czy słodycze bez cukru z powodzeniem mogą zastąpić ich kaloryczne odpowiedniki? Większość z ludzi lubi smak słodki, a więc i słodycze. Dlatego tak bardzo doskwiera nam brak cukru. Część osób dbających o zgrabną sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie swoje i najbliższych, nie je słodyczy z rozsądku. Racjonalne myślenie nie powoduje, że nie odczuwamy ich braku w diecie. Niejedzenie słodyczy staje się wysiłkiem i wyrzeczeniem, ale wstrzymuje nas myśl o dostarczeniu ogromnej ilości pustych, bezwartościowych kalorii, która może zaprzepaścić nasze starania o zdrowie, dobre samopoczucie i zdrowy wygląd. Walczymy z chęcią sięgnięcia po coś słodkiego. Człowiek dorosły ma więcej samodyscypliny, trudniej wytłumaczyć dzieciom, dlaczego ich rówieśnicy mogą jeść słodkie batony, czekolady, cukierki, a nasze dzieci nie. Na szczęście dzięki słodyczom bez cukru nie musimy już wybierać między przyjemnościom ze zjedzenia słodkiego przysmaku a zdrowiem i urodą. Możesz się cieszyć wraz ze swoimi dziećmi zdrowymi słodyczami bez cukru lub bez dodatku cukru. Jednocześnie produkty te nie wymagają kompromisu między smakiem a kalorycznością. Nasze słodycze bazujące na najzdrowszych i najmniej kalorycznych substancjach słodzących.
Cukierki bez cukru

Jakie warunki musi spełniać produkt, by mógł się szczycić mianem FIT - czyli zdrowy?

Aby produkt mógł być nazwany mianem FIT, musi charakteryzować się dobrym składem. Najlepiej, jeśli ma krótką etykietą, a im mniej składników tym z reguły lepiej. Oczywiście produkcja takich słodkości powinna spełniać sprawdzone zasady zdrowego odżywiania. Szukając słodkich produktów do naszego sklepu kierujemy się kilkoma prostymi zasadami. Szukamy słodyczy o niskiej liczbie kalorii, o niskim indeksie glikemicznym. Oczywiście szukamy również takich produktów, które mają właściwy bilans makroskładników oraz mikroelementów. Mamy bardzo szeroką gamę produktów naturalnie słodkich, bez dodatku cukru, naturalne, które pozbawione są niezdrowych substancji, a które zostały stworzone wyłącznie w oparciu o zdrowe i przyjazne organizmowi składniki np. owoce i orzechy. Dzięki takiej ofercie jesteśmy dumni, że możemy spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Coś dla siebie znajdą dietetycy, stomatolodzy czy osoby zajmujące się sportem i to nie tylko amatorsko. Przy zachowaniu ostrożności i pod opieką lekarza z naszej oferty mogą też skorzystać diabetycy. Muszą oni jednak zachować szczególną ostrożność. Jeśli tylko są w stanie oprzeć się smakowi słodyczy najlepiej by wyeliminowali smak słodki, niejako się od niego odzwyczaili.

Słodycze bez cukru są ciekawą propozycją dla ludzi dbających o swoje zdrowie i wygląd

Dietetycy i eksperci żywieniowi konsekwentnie przestrzegają, że spożywanie cukru w nadmiernych ilościach może wpływać negatywnie na ludzki organizm. Za plagi cukrzycy typu 2, otyłości, zawału, udaru czy schorzeń stawów obwinia się właśnie dietę obfitującą w cukry. Cukier ma także negatywny wpływ na wygląd człowieka. Nadmiar cukru podejrzewa się o powodowanie przyspieszenia procesu starzenia się, poprzez uszkadzanie kolagenu i doprowadza do powstawania niedoskonałości skórnych. Lekarze sugerują eliminację cukru u dzieci i nastolatków. U tych ostatnich może pogłębiać objawy trądziku. Tradycyjne słodycze kojarzą nam się z cukrem. W przeszłości, jeśli ktoś chciał cieszyć się słodyczą mógł wybierać tylko spośród tych, w których cukier został zastąpiony sztucznymi słodzikami. Obecnie można skorzystać z bogatej oferty zdrowych słodyczy, słodzonych naturalnymi, zdrowymi zastępnikami cukru. W naszym sklepie fiia.pl przygotowaliśmy ofertę specjalnie dla osób, które chcą prowadzić zdrowy styl życia, a także dla tych, którzy chcą długo cieszyć się młodym wyglądem.

Zdrowe, niskokaloryczne produkty to nasza specjalność

Prawie każdy, a przynajmniej wielu z nas prędzej czy później czuje ochotę na coś słodkiego. Mimo wiedzy o tym, jak na nasze zdrowie wpływa cukier, a zwłaszcza jego nadmiar, nie możemy się oprzeć czemuś słodkiemu. Kuszą nas ciastka, czekolady, batoniki, cukierki, lizaki, pianki, żelki i wiele innych słodkości. Na szczęście są sklepy ze zdrowymi słodyczami. Większość słodyczy można znaleźć w zdrowszej wersji bez cukru. Na stronie fiia.pl znajdziesz bardzo szeroki asortyment słodkości bez cukru. Są one naszą specjalnością, stanowią jedną z największych i najpopularniejszych kategorii.

Brownie bez cukru     Ciastko bez cukru

Poznaj asortyment naszego sklepu ze zdrowymi słodyczami bez cukru – także dla dzieci!

Fiia.pl oferuje bardzo szeroki asortyment słodyczy bez cukru. Ciekawe propozycje znajdą u nas osoby, które są na diecie. Dla niektórych takich osób najlepszym rozwiązaniem jest całkowita eliminacja słodyczy i wszystkiego o słodkim smaku. Takie osoby przyzwyczajają się do braku słodkiego i nie potrzebują żadnych słodyczy. Jeśli jesteś taką osobą, po prostu zrezygnuj ze słodyczy, bo jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli jesteś jednak będąc na diecie zmagasz się z pragnieniem słodkości, to zdecydowanie lepiej jeśli swoją pokusę zaspokoisz słodyczami fit bez cukru. W naszej ofercie znajdziesz słodycze słodzone substancjami słodzącymi takimi jak stewia, tagatoza, erytrytol, ksylitol, maltitol. Jeśli poszukujesz produktów nie tylko bezcukrowych, ale także o niskiej kaloryczności z pewnością zainteresują Cię słodycze takie jak cukierki bez cukru, żelki bez cukru i bezcukrowe lizaki, pianki nie zawierające cukru. Smakoszy czekolady zapraszamy do degustacji belgijskiej czekolady słodzonej stewią. W kategorii czekolada bez cukru mamy duży wybór smaków i rodzajów niskokalorycznych czekolad, który zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Dla różnych klientów ważne są różne cechy produktu, nie tylko ich bezcukrowość. Poza brakiem cukru u nas możesz znaleźć słodycze z dodatkowymi cechami, które są ważne dla Ciebie i dla Twojej rodziny. Może interesują Cię słodycze bezglutenowe? A może szukasz słodyczy słodzonych konkretnymi naturalnymi słodzikami? U nas możesz znaleźć bez trudu produkty słodzone stewią, tagatozą, erytrytolem, ksylitolem czy maltitolem. Korzystając z filtrów zaawansowanych można znaleźć nie tylko zdrowe słodycze bez dodatku cukru, ale także takie, które stworzone są np. specjalnie dla wegan. Mamy też słodycze, które dodatkowo są bez laktozy, bez glutenu czy bio. A może szukasz słodyczy bez dodatku cukru, charakteryzujących się jedynie naturalną słodyczą pochodzącą z owoców. Je również oferujemy w naszym sklepie. Oferta jest bardzo szeroka, bo fit słodycze to nasza specjalność. A co jeśli dziecko domaga się cukierków, lizaków, czekolady itp.?

Alternatywa dla tradycyjnych cukierków i batonów

Wielu rodziców szuka naturalnych zdrowych słodyczy dla dzieci, najlepiej bez cukru, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Ciastka bez cukru, bezcukrowe ciasteczka orkiszowe, ciastka owsiane, batoniki owocowe lub bakaliowo-owocowe, landrynki owocowe, cukierki, lizaki, czekolady czy soki bez cukru, smaczne i zdrowe produkty dla dzieci znajdziesz na fiia.pl, sklepie ze słodyczami bez cukru dla dzieci i dorosłych. Dieta w naszym życiu jest bardzo ważnym elementem dobrostanu, ale przede wszystkim jest bardzo ważnym czynnikiem ochrony naszego zdrowia przed wpływem niekorzystnych czynników. Często temu co jemy przypisuje się przyczynę wielu chorób cywilizacyjnych. Chcemy przed nimi uchronić zwłaszcza nasze potomstwo. Cukier jest oskarżany o bycie przyczyną wielu chorób, na które umiera corocznie wielu ludzi.
Zdrowy lizak

Gdzie kupić zdrowe produkty?

Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, że słodycze bez cukru mogą być smaczne i zdrowe! Słodycze bez cukru oraz słodkości bez dodatku cukru mają bardzo ważne miejsce w naszej ofercie. Fiia.pl jest sklepem ze zdrową żywnością, ale przede wszystkim znana jest jako sklep ze słodyczami bez cukru. W naszej ofercie posiadamy bezcukrowe słodycze z wielu producentów i wielu rodzajów np. bezcukrowe batony, lizaki bez cukru, cukierki nie zawierające cukru, pianki, żelki, czekoladę czy ciastka, a nawet chałwę i wszystko bez grama cukru. Warto sięgnąć po zdrowe zamienniki słodkich smakołyków. U nas znajdziesz naprawdę szeroki asortyment zdrowych słodyczy bez cukru. Sklep Fiia oferuje niezwykle szeroki wybór takich produktów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego z mnóstwem bezcukrowych przysmaków dla dzieci i dorosłych!