Zdrowe przekąski dla dzieci powinny być nieodłącznym elementem jadłospisu. Warto już od najmłodszych lat dbać o świadomość tego, że to, co jemy, ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Maluchy będące stale w ruchu, a także dzieci i młodzież w wieku szkolnym potrzebują uzupełniać energię w ciągu dnia między posiłkami głównymi. Zapewnienie im smacznych, naturalnych przekąsek o prostym i wartościowym składzie pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych.

Spis treści

Przekąski idealne dla dzieci
Drugie śniadanie
Gdzie kupić smaczne i zdrowe przekąski?

Szybkie i zdrowe przekąski dla dzieci w przedszkolu

Przedszkolaki oraz dzieci uczęszczające do żłobka mają szczególne potrzeby żywieniowe. Ten okres w życiu maluchów to czas intensywnego rozwoju, wzrostu, poznawania świata. Odpowiednio dobrane zdrowe przekąski dla dzieci w wieku przedszkolnym mogą pomóc w dostarczeniu niezbędnych składników żywieniowych, urozmaiceniu diety, a także kształtowaniu dobrych nawyków. Choć za wyżywienie w przedszkolach odpowiadają wykwalifikowane osoby układające jadłospisy, warto zapewnić dziecku dobrej jakości przegryzki dostępne pomiędzy posiłkami.

Owoce, warzywa, pełne ziarna oraz nabiał to podstawa

Rozważając wybór lub skomponowanie przekąski dla dziecka, warto wziąć pod uwagę jego podstawowe zapotrzebowania dietetyczne. Dzieci miewają problem ze spożywaniem odpowiedniej ilości warzyw i owoców, które zgodnie z piramidą zdrowego żywienia są bardzo istotnym elementem codziennej diety. Przekąski powinny zatem zawierać takie składniki, a także produkty pełnoziarniste lub nabiał.

Zdrowe i słodkie przekąski dla dzieci do szkoły

Przekąski mogą mieć smak słodki lub słonawy, jednak dzieci zwykle przepadają za tym pierwszym. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby słodka przekąska była zdrowa. Może przybierać znane formy na przykład żelek czy batoników, ale o innym, naturalnym składzie. Dodatkowo maluchy na specjalnych dietach uwzględniających alergie pokarmowe, mogą bez obaw jeść zdrowe słodkości bezglutenowe albo bez laktozy czy innych alergennych składników. Produkty typu bio dają dodatkowo gwarancję najwyższej jakości i czystości składu.

Zaczaruj czekoladowe smaki dzieciństwa

Dzieci zwykle lubią czekoladę, jednak dorośli miewają obawy z podawaniem jej przedszkolakom. Standardowe czekoladowe słodkości mają zwykle dużą zawartość cukru, a czasem także inne niezdrowe dodatki. Warto zaproponować dziecku zdrowe czekoladowe produkty, gdyż masa kakaowa posiada wiele cennych składników takich jak magnez, flawonoidy, witaminy z grupy B czy żelazo. Oczywiście ważny jest umiar, bo nawet zdrowe słodkości w nadmiarze mogą zaszkodzić.


Dobre nawyki żywieniowe kształtowane od maleńkości

Przekąski dla dzieci powinny być traktowane jako jeden z mniejszych posiłków. Warto mieć zapas takich produktów, aby w określonych sytuacjach móc podać je dziecku bez żadnych obaw. Według naukowców pierwsze trzy lata życia kształtują zasadnicze nawyki żywieniowe dzieci, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednie składniki diety już od pierwszych miesięcy życia. Ucząc dzieci zdrowego żywienia, warto też mieć w zanadrzu kilka sprytnych rozwiązań, które pomogą zachęcić do alternatywnych przekąsek tych bardziej wymagających. Dobrze sprawdzą się tu zabawne kształty i żywe kolory, jakich nie brakuje w naszym sklepie wśród przekąsek owocowych i warzywnych czy zdrowych słodyczy.

Do szkoły

Dzieci chodzące już do szkoły czy też uczące się zdalnie w domu miewają bardzo napięty plan lekcji. Mimo że między zajęciami są przerwy trwające nawet 20-30 minut, czas ten często poświęcany jest na dokończenie lekcji, spakowanie się, dotarcie do następnej sali czy przygotowanie do lekcji. W tak zabiegane dni warto mieć pod ręką coś zdrowego, aby szybko zaspokoić głód i nie sięgać po produkty o wątpliwej wartości odżywczej. Warto przy tym pamiętać, że to, czym karmimy nasz organizm wpływa także na koncentrację i umiejętności poznawcze. Również z tych powodów warto wykluczać z diety wszystko to, co utrudnia skupienie poprzez wywoływanie nadmiernego pobudzenia czy ociężałości. Mózg do prawidłowego i efektywnego działania potrzebuje bowiem określonych składników odżywczych. Po jakie przekąski warto zatem sięgać w tym kontekście? Przede wszystkim te zawierające zdrowe tłuszcze omega-3 i 6, magnez, wapń oraz wiele witamin i minerałów. To właśnie one przyczyniają się do dobrej sprawności umysłowej. Dlatego warto zadbać, aby dzieci jadły mądrze i zdrowo, wybierały przekąski bogate na przykład w orzechy, pełne zboża czy suszone lub liofilizowane owoce.

Gdzie kupić zdrowe przekąski dla dzieci? Sprawdź ofertę naszego sklepu online

Dziecko w każdym wieku potrzebuje pewnego urozmaicenia diety, również w kwestii przekąsek, dlatego czasem pojawia się problem, gdzie je kupować, aby były zdrowe. Klasyczne sklepy mogą mieć ograniczoną ofertę, a przy okazji nie zawsze możesz wiedzieć, czym się kierować przy wyborze. Sklepiki szkolne, mimo przepisów ograniczających ich asortyment do produktów uznawanych za zdrowe, nie mają zwykle zbyt dużego wyboru. W naszym sklepie online przygotowaliśmy ofertę różnorodnych produktów, które z powodzeniem można podawać dzieciom niemal w każdym wieku.

Szeroki asortyment produktów ze sprawdzonych źródeł

To, co wyróżnia naszą ofertę, to ukierunkowanie na artykuły o wysokiej jakości, mające dobry skład i pewne pochodzenie. Mogą być z powodzeniem składnikami urozmaicającymi zdrową dietę. W sklepie znajdziesz specjalne kategorie z przekąskami czy słodkościami, nie musisz zastanawiać się, który produkt z półki spełni się dobrze w tej roli. Dodatkowo rzetelne opisy poszczególnych artykułów pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Wygodne zamówienie i bezpieczna dostawa

Zakupy online zdrowych przekąsek przeznaczonych dla dzieci to nie tylko bogaty wybór ze sprawdzonej oferty. O przewadze takiego podejścia decyduje również komfort składania zamówienia, możliwość dokładnego poznania każdego artykułu, a nawet opinii o nich. W każdym momencie możesz również skontaktować się z obsługą naszego sklepu, służącą fachową wiedzą i profesjonalną pomocą. Produkty zakupione w sklepie otrzymujesz pod wskazany w zamówieniu adres, bezpiecznie zapakowane. Robienie zdrowych zakupów staje się proste. Asortyment naszego sklepu to nie tylko zdrowe słodkości i przekąski. Staramy się dobierać wszystkie produkty w taki sposób, aby osoby zainteresowane zdrowym stylem życia znalazły u nas wiele niezbędnych produktów. Znajdziesz u nas produkty dla wegan, w tym zamienniki mięsa i jajek, kosmetyki naturalne, produkty z kategorii superoods, a także suplementy diety. Sprawdź naszą ofertę, poznaj lubiane przez dzieci i dorosłych przekąski oraz inne produkty i zrób swoje zdrowe zakupy jeszcze dziś.