Co zamiast czekolady do smarowania?

O czekoladzie mówi się: słodki narkotyk. I rzeczywiście od czekolady można się uzależnić. Uwielbiamy ją za cudowny smak i zapach. Występuje w różnej postaci ale z bez trudu może ją zastąpić szeroka gama kremów, które będą miały doskonały wpływ na nasze zdrowie.

Najczęściej różnego rodzaju smarowidła  kojarzą się z żywnością o niskiej wartości odżywczej, pełnej niezdrowych tłuszczów oraz cukru. Prawda jest taka, że wcale nie musi tak być, ponieważ na rynku jest wiele produktów, których skład ucieszy wszystkich dbających o jakość swojej diety.

Czy kremy mogą być zdrowe? Oczywiście!

Kremy z orzechów, sezamu czy kokosa to  gwarancja zarówno dobrego smaku, oraz witamin i minerałów zawartych w tych nasionach i owocach. Ziarna sezamu to bogactwo fitosteroli i innych składników odżywczych oraz wapnia, orzechy ziemne są skarbnicą zdrowych tłuszczów, a o zdrowotnych właściwościach kokosa nie trzeba nikogo przekonywać.

Krem czekoladowo-orzechowy bez dodatku cukru Cavalier, 380g

Krem czekoladowo-orzechowy bez laktozy, bez glutenu Damhert, 400g
Krem pistacjowo-kakaowy bezglutenowy Super Fudgio BIO, 190g

Doskonałym pomysłem dla  fanów migdałów jest krem migdałowy. Szczególnie polecany osobom, którym dokucza nadkwaśność i mdłości, ponieważ migdały skutecznie radzą sobie z tymi dolegliwościami. Ponadto nie bez powodu migdały zwane są “królem orzechów”  Dzięki bogatemu i szlachetnemu składowi w pełni na to miano zasługują.

Udanym i smacznym pomysłem będzie też krem z orzechów laskowych. Warto docenić go za dobroczynny wpływ na nasz układ sercowo-naczyniowy, skórę i układ nerwowy. Mają niski indeks glikemiczny.

Zarówno koneser jak i smakosz doceni krem z pistacji, który jak i z resztą wszystkie wcześniej wymienione - zrobiony został wyłącznie z orzechów, w tym przypadku pistacjowych. Pistacje, spośród wszystkich orzechów mają najwięcej błonnika oraz  bardzo korzystnie wpływają na wzrok, serce i układ krwionośny. Jak więc widać, warto spróbować. Same zalety. Jeśli nie smak, to korzyści zdrowotne.

Krem orzechowo-kakaowy bezglutenowy Super Fudgio BIO, 190g Krem orzechowy - kokos BeRAW, 190g
Krem kakaowy o smaku pomarańczowym bez dodatku cukru i bez oleju palmowego CD, 350g

Krem kokosowo – daktylowy skusi z pewnością smakoszy kokosu. Co prawda większość tłuszczów zawartych w takim kremie to tłuszcze nasycone, jednak orzechy kokosowe oferują wiele żelaza, potasu, miedzi, manganu i witaminy C, a także wiele różnorodnych aminokwasów i błonnik.

A na zakończenie smakołyk nie tylko dla najmłodszych. Znakomity krem orzechowo – daktylowy, który zawiera same naturalne składniki, czyli orzechy laskowe, daktyle, kakao, kokos i odrobina soli himalajskiej. Takie połączenie nie dość że przepyszne, to jeszcze pełne dobroczynnych składników, szczególnie dla mózgu na pełnych obrotach. Nikt nie namawia, aby dzieci karmić “na okrągło”  kremem orzechowo-daktylowym.

Jak widać  jest w czym wybierać, a wybór łatwy nie jest.  Wszystkie kremy są przepyszne.

Nasza oferta obejmuje kilka wariantów, tak aby każdy miał możliwość wybrania czegoś dla siebie.
Zapraszamy na fiia.pl