• Kategorie
  • Szukaj
  • Nasiona i kiełki

Nasiona ekologiczne, kiełki i minilistki są cennym źródłem witamin, minerałów oraz innych ważnych składników odżywczych w diecie. Dzięki naszym propozycjom bez trudu możesz je uprawiać we własnym domu. Sprawdź torebki z ekologicznymi nasionami na wartościowe kiełki, wygodną i prostą w użytkowaniu kiełkownicę, a także stosunkową nowość na polskim rynku - zestawy do minigreens, pozwalające na uprawę niezwykle wartościowych miniliści.

Zdrowe nasiona ekologiczne i kiełki w Twojej diecie

Jeżeli pragniesz włączyć nasiona ekologiczne i kiełki do swojej codziennej diety, wybierz ich samodzielną uprawę w warunkach domowych. Takie rozwiązanie gwarantuje Ci w pełni świeże, pełnowartościowe produkty. Proces mycia, pakowania, transportu i przechowywania gotowych kiełków czy minilistków znacząco obniża ich wartości odżywcze. Te uprawiane przez Ciebie w domowych warunkach, w kiełkownicy możesz zjeść zaraz po zebraniu.

Moc domowych kiełków w diecie dzięki kiełkownicy

W tej kategorii możesz znaleźć dobrej jakości, proste kiełkownice. Pozwolą stworzyć doskonałe warunki do rozwoju kiełków z nasion, które wybierzesz. Jeżeli chcesz mieć dostęp do świeżych kiełków codziennie, zadbaj o regularne wysiewanie nowych nasion na kolejnych warstwach kiełkownic oraz optymalną wilgotność na ich piętrach.

Doskonałe mieszanki ekologicznych nasion na kiełki

Aby dysponować kiełkami najlepszej jakości, musisz mieć nasiona z pewnego źródła. Ekologiczne nasionka na kiełki to wybrane odmiany roślin, które dostarczają w fazie kiełkowania najlepszych wartości odżywczych. Spożywane nasiono wraz z pędem o długości zależnej od typu nasiona może być dobrym dodatkiem do sałatek, kanapek czy nawet dań obiadowych.

Rzodkiewka, brokuł i soczewica w kiełkowej wersji

Doskonale znane z dorosłych "wersji" brokuł, soczewica oraz rzodkiewka w postaci kiełków są bogactwem cennych składników. Proponujemy Ci ekologiczne nasiona rzodkiewki China Rose, które po wykiełkowaniu staną się źródłem witaminy C, siarki, a także wyrazistego smaku podkreślającego dania. Kiełki brokułu dostarczą Ci witamin A, C, B1, B2, PP, a także wapnia, żelaza, fosforu, magnezu oraz cennego sulforafanu, natomiast kiełkująca soczewica jest źródłem kwasu foliowego, witamin C, B1, B2, PP oraz składników mineralnych.

Bogactwo cennych składników w kiełkach lucerny i rzeżuchy

Także ekologiczne nasiona lucerny oraz rzeżuchy po wykiełkowaniu dostarczają organizmowi wielu niezbędnych witamin i minerałów. Ich proces kiełkowania jest stosunkowo szybki, a gotowość do spożycia dość długa. Rzeżucha obok witamin i minerałów dostarczy silnych przeciwutleniaczy oraz pomoże w regulowaniu poziomu cukru we krwi. Kiełki lucerny zawierają fitoestrogeny, a także lecytynę i bogaty kompleks witamin.

Gotowe zestawy do produkcji mikroliści

Oferowane przez nas zestawy do microgreens, znanych też jako mikrolistki lub mikroliście pozwalają na szybką, ekologiczną uprawę roślin o cennych składnikach odżywczych w warunkach domowych. Niewielkie rośliny rosną na specjalnym ziemnym, bogatym w składniki odżywcze podłożu i są spożywane w części zielonej zwykle po 7-14 dniach od rozpoczęcia uprawy.

Domowa ekologiczna mikroszklarnia dla zdrowej diety

Zestawy, które Ci proponujemy, zawierają wszystkie niezbędne elementy, łącznie z nasionami z pewnego źródła, by rozpocząć uprawę. Wybierz ulubioną odmianę grochu, a może mikroliście rzodkiewki w jednej z wielu dostępnych odmian? Spróbuj włączyć do diety wartościowe roślinki, a przekonasz się, jak świetnie potrafią podkreślić smaki i uzupełnić wartości odżywcze.