• Kategorie
  • Szukaj
  • Mleko w proszku

Mleko w proszku BIO jest bardzo przydatnym w kuchni, ekologicznym surowcem, po który można sięgać w różnorodnych sytuacjach. Odpowiednio przygotowany napój z proszku bez trudu zastąpi świeże mleko. Wygodne opakowania produktów pozwalają na bezpieczne przechowywanie i użycie dokładnie wtedy, gdy zachodzi taka konieczność. Produkty organiczne, opatrzone stosownym certyfikatem są bezpieczne, bez obaw można podawać je nawet dzieciom. Poznaj produkty dostępne w naszej ofercie i uzupełnij swoje zapasy.

Naturalne źródło wapnia i białka - mleko w proszku BIO

Różne rodzaje mleka oraz przetworów mlecznych stanowią nieodłączny element diety wielu osób. Są cennym źródłem białka, wapnia, witamin i innych minerałów. Również mleko w proszku BIO, jako produkt o pewnym pochodzeniu i czystym składzie może być z powodzeniem wykorzystywane na co dzień jako składnik zdrowego jadłospisu, a także w tych sytuacjach, gdy z jakichś powodów zabrakło mleka świeżego. Mleko w proszku jest proste w przechowywaniu, szczelnie zamknięte ma długi termin przydatności do spożycia, a poręczną torebkę można bez trudu zabrać ze sobą nawet w podróż.

Odtłuszczone mleko w proszku w zdrowej diecie

Mleko w proszku może być produktem odtłuszczonym. Dzięki takiemu zabiegowi jest niskokaloryczne, a jednocześnie dostarcza do organizmu standardową dla mleka dawkę białka oraz węglowodanów. Mleko stanowi częsty element diety wielu osób, może być świetnym dodatkiem do dań czy bazą zup. Warto jednak pamiętać, że mleko w proszku, podobnie jak naturalne mleko krowie zawiera cukier mleczny - laktozę oraz białka zwierzęce, które mogą wywoływać alergię. Nie jest to również produkt wegański, gdyż jest surowcem odzwierzęcym.

Ekologiczne produkty mleczne w Twojej kuchni

W jaki sposób uzyskiwane są produkty mleczne ze znakiem BIO? Specjalny certyfikat przeznaczony jest jedynie dla tych gospodarstw, które spełniają ściśle określone wymagania ekologicznej hodowli zwierząt. Dotyczą one między innymi warunków zapewnianych zwierzętom, sposobu ich żywienia, pochodzenia i składu pasz. Dzięki odpowiednim standardom możesz mieć pewność, że mleko od krów z ekologicznych gospodarstw, a także jego sproszkowana forma spełniają wysokie normy jakościowe, potwierdzone dodatkowo regularnymi badaniami.

Wygoda użycia i przechowywania

Każdy z produktów BIO w naszej ofercie to artykuł wysokiej jakości, dobrze przemyślany i starannie przygotowany dla klienta. Tak jest również w przypadku mleka w proszku, które pakowane jest w kompaktowe opakowania z możliwością szczelnego zamknięcia. Sproszkowane mleko w opakowaniu 300 g wystarcza na przygotowanie około 15 szklanek mleka w płynie, a zajmuje minimalną ilość miejsca. Przyrządzenie białego napoju jest niezwykle proste, wystarczy odmierzoną ilość proszku wsypać do niewielkiej ilości ciepłej, ale nie wrzącej wody, wymieszać dokładnie, a następnie dopełnić do wybranej objętości wodą.

Gdzie można stosować?

Wbrew pozorom zastosowanie takiego produktu jest nawet szersze niż standardowego płynnego napoju. Oprócz zastąpienia napojem przygotowanym z mleka w proszku standardowych zastosowań mleka można również proszek wykorzystać w przygotowywaniu różnorodnych dań i deserów. Często służy jako zabielacz i zagęszczacz, dodający wartości odżywczych oraz słodkawego mlecznego smaku daniom. To także składnik zdrowych przekąsek, batonów proteinowych domowej roboty. Warto sięgać po ekologiczne wersje mleka w proszku dostępne w naszym sklepie, gdyż masz wtedy pewność jego najwyższej jakości.