• Kategorie
  • Szukaj
  • Zero waste

Akcesoria zero waste są uzupełnieniem oferty produktów, wspierających ekologiczną postawę w życiu. To artykuły wytwarzane z surowców stanowiących zwykle odpad produkcyjny, przyjazne dla środowiska, niewpływające na jego zanieczyszczenie. Elementy jednorazowej zastawy stołowej, ekologiczne opakowania na warzywa i owoce czy biodegradowalne worki i torby na śmieci powinny być na wyposażeniu każdego domu. Sprawdź, co mamy w ofercie i postaw na naturalne rozwiązania, nieszkodliwe dla otoczenia.

Z miłości do środowiska - akcesoria zero waste

Współczesne akcesoria zero waste mogą przybierać bardzo różnorodne postaci. Łączy je jedno - neutralny, a czasem nawet pozytywny wpływ na środowisko. To, co proponujemy Ci w tej kategorii, idealnie wpisuje się w ten nurt. Jednorazowe plastikowe talerzyki, kubeczki, sztućce, a także worki na śmieci już dawno powinny zostać wycofane z użycia, bo stanowią ogromne zagrożenie dla czystości środowiska. Ich biodegradowalne w całości odpowiedniki, produkowane z odnawialnych surowców ze zrównoważonych źródeł, to rozwiązanie idealne, zyskujące coraz większą popularność, dzięki świadomości użytkowników i odpowiedniej regulacji prawnej.

Biodegradowalne naczynia i sztućce

Dzięki staraniom ekologów i wybranych ugrupowań politycznych na terenie Unii Europejskiej od 2021 zostały wprowadzone przepisy zakazujące sprzedaży plastikowych jednorazowych akcesoriów codziennego użytku, zarówno kulinarnych, jak i higienicznych. Dlatego nasza oferta biodegradowalnych kubków z papieru do napojów ciepłych i zimnych, ekologicznych słomek i sztućców idealnie wpisuje się w potrzeby osób, które korzystają z jednorazowych naczyń. Również talerze z trzciny cukrowej, zestawy wykonane z otrębów pszennych czy foremki do pieczenia z kakaowca stanowią produkty, pomagające dbać o ekologię. Warto zaznaczyć, że akcesoria te ulegają całkowitemu rozkładowi w warunkach kompostowych.

Idealne w podróży, na przyjęcie czy grilla

Kiedy sprawdzają się jednorazowe ekologiczne naczynia z naszej oferty? To produkty odpowiednio trwałe do jednorazowego użytku, odpowiedniki klasycznych plastikowych talerzyków, łyżeczek, noży i widelców. Dlatego sprawdzają się równie dobrze, co ich nieekologiczni poprzednicy. Impreza w plenerze, piknik, przyjęcie grillowe, a może dłuższa podróż z postojami na posiłki we własnym zakresie? Każda okazja, w której klasyczne naczynia z jakichś powodów odpadają, będzie dobra do skorzystania z przyjaznych dla środowiska naczyń. Co więcej, ich utylizacja jest o wiele prostsza.

Wspieraj środowisko codziennym działaniem

Korzystanie z oferowanych przez nas naczyń BIO to nie wszystko, co możesz zrobić w codziennych wyborach, aby zadbać o środowisko. Wśród produktów zero waste znajdziesz także produkty typowe w codziennym użytkowaniu, bo jednorazowe naczynia to raczej okazjonalne akcesoria. Przykładem mogą być w pełni biodegradowalne worki na odpady, które z powodzeniem zastąpią zwykłe foliowe worki na śmieci. To produkty wykonane w pełni z surowców roślinnych, przez co wracając do środowiska, rozkładają się w pełni w warunkach kompostowych. Jednocześnie zapewniają wytrzymałość i dopasowanie do aktualnych potrzeb użytkowych.

Zamiast foliówek - bawełniane worki

W nurt zero waste wpiszą się także idealnie bawełniane worki - siatki na warzywa, owoce czy inne drobiazgi do codziennego użytku. W przeciwieństwie do klasycznych worków foliowych, torebka na owoce i warzywa jest wielokrotnego użytku, zapewnia optymalne warunki przechowywania, przepływ powietrza, a zatem lepszą trwałość dla wielu produktów.